Kostiumy – rodzaje i jakość

Kostium biznesowy

Kostium biznesowy, salmafashion.pl

Kostium to inaczej ubiór (strój) charakteryzujący daną osobę. Mówiąc o tej formie odzieży mamy na myśli dwa główne jej rodzaje. Są to kostiumy męskie i damskie czyli eleganckie dwuczęściowe zestawy ubrań.

Kostiumy męskie to inaczej garnitury czyli marynarka wraz ze spodniami do tego też odpowiednio dopasowane obuwie. Kostiumy damskie to z kolei szykowne żakiety w komplecie z właściwie dobraną spódniczką bądź (w zależności od indywidualnych upodobań danej pani) wyjściowymi spodniami.

Tego typu ubiór charakteryzuje się przede wszystkim modnym krojem. Powinien on też być dobrany zgodnie z naszą figurą oraz wysokością. Drugi rodzaj kostiumów to jednoczęściowa forma odzieży dość obcisłej i dobrze dopasowanej, ściśle przylegającej do naszego ciała. Są to głównie takie rodzaje kostiumów jak: kostium baletowy, sportowy, kąpielowy. O tej formie ubioru mówi się często – trykot. Nazwa ta pochodzi od bardzo przylegającej do ciała tkaniny najczęściej bawełnianej lub jedwabnej – bądź z domieszką tego typu materiałów.

Kostiumy  różnią się między sobą fasonami, kolorystyką oraz wzorami – ustalane są one nie tylko pod kątem sylwetki danej osoby ale także ze względu na panujące ogólnie trendy.

Next post: